Alış Veriş Sepeti |  Satış Sözleşmesi | Üye Girişi
 

Araç Kiralama

Bistur, araç kiralama konusunda bir dünya markası olan Europcar'ın, Gaziantep bölgesindeki yetkili acentesidir. Neden Bistur - EuropcarBistur - Europcar ve ortakları ile bir otomobilden daha fazlasını kiralarsınız

Bistur - Europcar kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere esnek sürüş çözümleri yaratır. Böyle yapmakla, sizin şahsınıza özgü ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda  ve servislerde mükemmeli sunarız.

 

Anında Tanınma

Privilege, gerçek seçme özgürlüğü sunan bir otomobil kiralama programı

Europcar Privilege Card sizin tüm seyahatinizi hızlandırmak için tasarlanmıştır. Kiralama ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan Privilege seçenekleri arasından tercihinizi yapınız: ister ara sıra kiralayan ya da sürekli kiralayan olun, sizin seyahat ihtiyaçlarını karşılayamaya yönelik hazırlanmış Europcar servis seçeneklerini keşfedin.

Eğer ara sıra kiralıyorsanız, Privilege Card avantajlarından yararlanın.

 • Tüm dünya üzerindeki Europcar ofislerinde anında tanınma imkanı.
 • Garantili şirket fiyatları uygulaması (uygulanabildiği durumlarda)
 • Eğer firmanızla anlaşılabilirse Nakit Kart imkanı
 • Ücretsiz
 • Mercure ve Novotel otel zincirlerinde kayda değer indirimler.

  Şimdi Başvurun!

Düzenli olarak kiralıyorsanız, Privilege Ready Card hakkında bilgi alın

 

Otel Avantajları

Europcar tüm konaklama ihtiyaçlarınız için Accor otellerini tavsiye eder.

Europcar, 90 ülkede 3700 den fazla otelle, dünya çapında önde gelen oteller zinciri Accor Hotels'i tavsiye eder. Farklı otellere ve tekliflere göz atın!

Europcar ve Accor - size daha fazla avantaj sağlamak için kurulmuş bir ortaklık!

Privilege kart sahipleri için ayrıcalıklı Ibis, Mercure ve Novotel fiyatları.Europcar Privilege kart sahibi olarak, siz dünyadaki birçok Ibis, Mercure ve Novotel otellerindeki haftasonu konaklamalarınızda ciddi indirimlerden faydalanıyorsunuz.

Accor müşterileri için ayrıcalıklı fiyatlar: Accor kart sahipleri*, tüm yıl boyunca 2650 Europcar kiralama lokasyonundaki indirimlerden ve herşey dahil fiyatlardan yararlanıyorlar.

* Favorite Guest, Sofitel Privilège, Sofitel Privilège Gold, Ibis, Formula 1, and Compliments/American Express cardholders.

Accor otelleri web sitesini ziyaret ediniz.

 

 

Havayolu Avantajları

Europcar büyük havayolu şirketleri ile anlaşarak, seyahatinizi daha basitleştirmeyi ve ödüllendirmeyi sağlamaktadır

Europcar ile mil ve puan kazanın: Europcar'dan her otomobil kiraladığınızda puan veya mil kazanın!

Ayrıcalıklı Fiyatlar: Europcar size büyük fırsatlar ve herşey dahil ayrıcalıklı fiyatlar sunmaktadır!
 
Ücretsiz Kiralamalar: Puanlarınızı ve millerinizi Europcar ile ücretsiz oto kiralamaya neden dönüştürmeyesiniz!

Havayolu ortaklarımızı ve size avantajlarını keşfetmek için, aşağıdaki logolara tıklayınız. (Detaylar İngilizcedir)

 

For all TURKISH AIRLINES MILES & SMILES membersFor all easyJet customersFor all IBERIA PLUS members
For all FREQUENCE PLUS membersFor all ALITALIA MILLEMIGLIA membersFor all LUFTHANSA MILES & MORE members
For all IBERIA PLUS membersFor all KLM FLYING DUTCHMAN membersFor all Swiss TravelClub members
For all EL AL FREQUENT FLYER membersFor all FINNAIR passengers and FINNAIR PLUS membersFor all AIR MALTA passengers
Europcar: The exclusive partner of Adria AirwaysFor all Delta SkyMiles membersFor all SOUTH AFRICAN VOYAGER members
For all CORSAIR passengers and CORSAIR For all Hapag-Lloyd Express passengersFor all SPANAIR passengers and SPANAIR PLUS members
For all AAdvantage® membersFor all SN Brussels Airlines Privilege membersFor all PORTUGALIA passengers and SKY CLUB members
For all AER LINGUS TAB membersFor all Aerolineas Argentinas Plus members

Kiralama KoşullarıEhliyet ve Yaş

Kiracının, kira sözleşmesi sırasında C grubu araçlar için 21, D,F ve T grubu araçlar için 26 yaşında ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekir.

 

Ferdi Kaza

Ayrıntılı bilgi için Bistur ofisine başvurunuz.

 

Kiralama Süresi

En az bir gündür. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.


Fiyatlar

Fiyatlara sınırsız kilometre kullanım, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahil olup %18 Katma Değer Vergisi (K.D.V.) hariçtir. Yakıt kiralayana aittir.Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. 48 saat önceden bildirmek koşuluyla çocuk koltuğu kiralanabilir.


Ödeme

Yaklaşık kira bedelinin %30 fazlası (en az EURO 200.-) araç tesliminde depozit olarak alınır. Kesin ödeme kira bitiminde saptanır. En kısa kiralama 24 saat olup gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır. Geçerli American Express, Diners, Eurocard, Master Card ve Visa kredi kart sahiplerinde depozit koşulu aranmaz.


Sigorta

Araçlarda hasar meydana gelmesi durumunda, kiralayan kişi, C grubu için EURO 14.000.-, D, F, G, S grup araçlar için EURO 18.000-, H, T grup araçlar için EURO 24.000.-'ya kadar olan hasarı ödemekle sorumludur. Kiracının fiyat tarifesinde belirtilen sigorta bedelini ödemesi halinde hasar sorumluluğu kalkar. Hasarın araç gruplarına göre belirtilen tutarları ile lastik yarılmaları, cam ve far kırılmaları ve stepne çalınması sigorta kapsamı dışındadır. Fiyat tarifesinde belirtilen SLDW sigorta bedeli ödenmesi halinde bu sorumluluklar kalkar. Ancak sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza zaptı ve alkol raporunun hemen tutturulması ve 48 saat içinde en yakın Europcar ofisine ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu olunmaması ve aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Sigorta bedelinin ödenmemesi ve kiralanan aracın çalınması durumunda kiracı, araç 45 gün içinde bulunursa, aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, araç bulunmazsa aracın o günkü 0 km. anahtar teslimi resmi satış bedelini ödemekle yükümlüdür. Kiracı dışında aracı ikinci şahsın kullanabilmesi, ancak geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.

 

Teslim / Bırakma

Europcar bürolarının bulunduğu kent sınırları içinde araç teslim ve bırakma ücretsizdir. Bu kentlerde, önceden haber vermek koşulu ile teslim ve bırakma otel, iş yeri, havalimanı, liman, gar, otogar vb. gibi yerlerde yapılabilir. Europcar bürosunun bulunmadığı kentlerde teslim ve bırakma istenirse, en yakın Europcar bürosuna olan uzaklık üzerinden km. başına ücret alınır. Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iade edilmesi durumunda  tek yön ücreti uygulanır.


Trafik Cezaları

Trafik ve otoyol, köprü geçiş cezaları müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir.


Yurtdışına Rezervasyon

Yurtdışındaki oto kiralama rezervasyonlarınız için Bistur hizmetinizdedir.

 

Europcar-Bistur, zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri, rezervasyonda belirlenen araç türünü değiştirebilir. Araçlarımız yurtdışına çıkarılamaz.

 

Kullanımdan doğabilecek hasarlar sigorta kapsamı dışındadır. Kaza halinde, aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu alınız.


FilomuzBistur'da müşterilerimize önerdiğimiz araçların kalitesi ile gurur duyarız. Renault, Fiat, Ford gibi önde gelen otomobil üreticileri ile dünya üzerinde 220,000 araçlık filoyu sizin ihtiyaçlarınızı karşılamak için çalıştırmaktayız.

Otomobil filomuzu sürekli yenileyerek, kalite ve güvenlikte en iyiyi garanti ediyoruz. Araçlarımızın ortalama yaşı dört ve sekiz ay arasındadır. Her bir otomobil kira dönüşünde kontrol edilir ve temizlenir. Üreticisinin kitapçığında belirtildiği peridyodik bakımlardan geçer.

Filomuz endüstri standartlarında 4 ana araç grubunu kapsar. Örnekler ve aynı zamanada konfor ve güvenlik özellikleri ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki resimlerin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz:

  
Ekonomik
Orta Sınıf
Üst Sınıf
MinibüsKiralama Merkezleri     Araç Kiralama - Teslim MerkeziSaatler
Adana09:00 - 19:00
Adana HavaalanıUçak Varken
Alanya09:00 - 19:00
Ankara09:00 - 19:00
Ankara Havaalanı08:00 - 23:00
Antalya09:00 - 19:00
Antalya Havaalanı24 Saat
Belek09:00 - 19:00
Bodrum09:00 - 19:00
Bursa09:00 - 19:00
Çeşme09:00 - 19:00
Dalaman09:00 - 19:00
Dalaman Havaalanı08:00 - 23:00
Didim09:00 - 19:00
Fethiye09:00 - 19:00
Gaziantep09:00 - 19:00
Gaziantep HavaalanıUçak Varken
İstanbul Havaalanı24 Saat
İstanbul Kadıköy09:00 - 19:00
İstanbul Taksim09:00 - 19:00
İzmir Havaalanı24 Saat
Kayseri09:00 - 19:00
Kemer09:00 - 19:00
Kuşadası09:00 - 19:00
Marmaris09:00 - 19:00
Samsun09:00 - 19:00
Side09:00 - 19:00
Ürgüp09:00 - 19:00

SigortalarımızMuafiyetli Hasar Sigortası / CDW + TW = ( LDW ) Loss Damage Waiver

Tarafınızdan kiralanan aracın kaza veya olay sonucu hasar görmesi durumunda, MUAFİYET bedeli harici olan HASARLARIN tamamını kapsar. Hasar, muafiyet bedeli altında ise hasar bedeli talep edilir. Ayrıca, bu sigorta, kaza veya olay halinde üçüncü şahıslara karşı verilen maddi kayıpları güncel Trafik Sigortası Limitlerine göre karşılamaktadır.

Sigortanın geçerli olabilmesi için, sözleşme şartlarımıza uygun olarak, gerekli kaza veya olay raporunun tarafımıza zamanında ye eksiksiz olarak getirilmesi, olayda kasıt, alkol ye tamamen kusurlu olunmaması gerekmektedir. LDW sigortası kapsamında, sorumluğunuz altında bulunan otomobilin çalınması veya çalınmaya teşebbüsten dolayı meydana gelen maddi kayıplarda MUAFİYET bedelini ödemeniz istenmektedir. Çalınma halinde, otomobilin anahtarı, ruhsatı ye karakoldan oto çalıntı raporu gereklidir. Otomobil, anahtar ve diğer belgeleri ile çalınmışsa, otomobilin piyasa değerini ödemeniz istenir.

Muafiyet bedelleri, araç gruplarına göre aşağıdaki gibidir.

ARAÇ GRUBU /SIPP CODE MUAFİYET BEDELİ
B-C-CD / ECMR, ECMD, CCMR, CCMD 500 TL + KDV
D-E-F-FD / CWMR, CWMD, CDMR, IDMR, IDMD 700 + KDV
G-S / CDAR, CDAD, IDAR, JVMR 700 + KDV
T / SDMR 1000 + KDV
H / SVMD 1500 + KDV

 

 

Yukarıda verilen açıklamalara göre, sadece LDW sigortasini kabul etmeniz durumunda, tüm belgeler eksiksiz olsa da, kiraladığınız aracın muafiyet bedelini ödemeniz gerekir. Kiraladığınız otomobile bir başka araç arkadan veya yandan çarparsa muafiyet bedeli ödemeniz gerekmez. Bu durumda da kazaya ilişkin belgelerin eksiksiz ve tam olması gerekir.

 

Muafiyetsiz Hasar Sigortası - Süper Sigorta / SLDW?SCDW Super Loss Damage Waiver

SLDW sigortası, kaza veya olay sonucu oluşan hasarlarda, hasar muafiyet bedelini tamamen kaldırmaktadır.

Kiralama sözleşmesi genel koşullarına göre, SLDW sigortasını kabul etmiş olmanız, otomobili Trafik Kurallarına ye Karayolları kanunlarına uygun kullanmak zorunluluğunuzu ortadan kaldırmaz. Trafik kurallarına uymaksızın kaza yapmanız halinde gereken maddi kayıpların tamamını üstlenmeniz gereklidir.

Kaza normal koşullarda meydana gelirse, SLDW sigortasını almanız ile tarafınızdan ödenmesi gereken herhangi bir hasar bedeli bulunmamaktadır.

SLDW sigortası kapsamında olan diğer hususlar aşağıdaki gibidir:

Kaza olmaksızın meydana gelen CAM kırılmaları, LASTİK patlama ye yarılması, Otomobilin dış AYNASININ kırılması, ön farların veya sinyal lambalarının kırılması ve çatlaması, kar zincirinin koparak araca verdiği zarar, hırsızlık için yapılan teşebbüs sonucu oluşan hasar, park halinde oto tavanına bir şey düşmesi.

 

Ferdi Kaza Sigortası / PAN Personal Accident Insurance

Kiralık otomobilde bulunan yolcuların tedavi masraflarını (azami 5 kişi) limitler dâhilinde ödeyen sigortadır. Kişi başına 500,00 TL. tedavi gideri, 10.000,00 TL ölüm ve kalıcı sakatlık teminatı içerir.

Minibüs kiralamalarında bu sigorta verilmemektedir

 

Sigortalarımızın Kapsamı Dışında Kalan Hasarlar

 1. Otomobili kullanan kişinin ALKOLLÜ karıştığı her kaza ye olay,
 2. Otomobilin, sürücüsü sebebi ile trafik tarafından bağlanması,
 3. Kazadan dolayı kesilen trafik cezaları,
 4. Otomobilin altının (karter) vurulması (KAZA OLMAKSIZIN),
 5. Otomobilin koltuk döşemesinin YANMASI veya SIVI dökülmesi,
 6. Yağmur sonucu SEL sularının otomobile zarar vermesi,
 7. Otonun plaj veya kumsalda kullanımı sonucu oluşan ZARAR,
 8. Sözleşmede KAYITLI olmayan sürücünün karıştığı kazalar,
 9. Otomobilde kafessiz hayvan taşınması sonucu oluşan zararlar,
 10. Şahsi eşyalarınızın otomobilden çalınması,
 11. Otomobilin yarış, ralli, hız denemesi, motorlu sporlarda ve trafiğe kapalı, uygun olmayan yollarda (dağlık arazi, kum, bataklık, vs.) ye otomobillerin teknik yapılarına ve tahammül güçlerine uygun olmayan yer ye yollarda kullanımından dolayı meydana gelen hasarlar,
 12. Hareket eden veya etmeyen başka taşıtların çekilmesinde veya itilmesinde kullanılması,
 13. Trafik ile belirlenen yolcu sayısı üstünde yolcu taşınmasında kullanıldığı durumlarda,
 14. Genel Trafik Kurallarına uyulmaması sebebi ile meydana gelen her türlü kazadaki zararlar.

 

Kazada Trafik Polisi veya Jandarma Tarafından Rapor Gerektiren Haller

 1. Sürücüde alkol ve akıl sağlığı şüphesi varsa
 2. Sürücü belgesiz motorlu araç kullanıyorsa
 3. Kazaya karışan araçlardan biri resmi plakalı ise
 4. Kamuya ait eşyada zarar meydana gelirse
 5. Kazada sadece 3 üncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse
 6. Kazaya karışan araçlardan birinin Trafik sigortası yok ise
 7. Trafik kazası ölüm veya yaralanma ile sonuçlanmışsa
 8. Kaza oluşunda karşı sürücü ile anlaşamamanız durumunda

 

Kaza Sonrası Yapılması Gerekenler

 1. Mümkün olan durumlarda araçlar kaza yerinden kaldırılmadan fotoğraf çekiniz
 2. Polis veya Jandarma olmayan hallerde otoda bulunan KAZA tespit tutanağını doldurunuz. Bu tutanak araçta yok ise, düz bir kağıda kazanın oIuş biçimini anlatan açıklayıcı bir yazı yazarak, kazaya karışan diğer aracın sürücüsüne de bu yazıyı imzalatınız
 3. İkiden fazla aracın karıştığı kazalarda TESPİT tutanağı tüm sürücüler tarafından imzalanmalıdır
 4. Otomobilinize çarpan aracın Trafik sigorta bilgilerini mutlaka aliniz
 5. Tutanaklar mutlaka imzalanmalıdır, yoksa geçersiz sayılır.
 6. Karşı sürücünün veya sürücülerin ehliyet, ruhsat ve trafik poliçe fotokopilerini alınız.
 7. Kaza sonrası mutlaka Europcar ofisini veya 24 saat ACİL numarayı arayınız.

 

Önemli Hatırlatmalar

Kaza sonucu, bulunduğunuz yere gönderilecek YENİ otomobilin yakıt ye yol masrafları tarafınızdan ödenir.

Ayrıca kazaya ilişkin kaza raporu, alkol raporu gibi belgelerin tarafımızdan alınması istenirse, yapılan harcama ye hizmet bedeli tarafınızdan tahsil edilir. Herhangi bir kaza veya olay halinde, ofislerimizden birine ulaşılmadan, haber verilip onay alınmadan gerçekleştirilen onarımlarda, değişen parçaların tarafımıza iadesi gereklidir. Aksi halde yapılan masraflar tarafımızca karşılanmayacaktır. Örnek: Kırık ayna, yarık lastik vs.

Oluşan hasar veya değişmesi gereken parçalar için, kiralamanın yapıldığı ofisten veya 24 SAAT ACİL hizmet numarasından yapılacak değişim ye harcama için ONAY alınmadan yapılan harcamalar için mutlaka şirketimiz adına FİŞ veya FATURA alınması gereklidir. Olası sağılık hasarları, hastane masrafları için de yukarıdaki maddeler geçerlidir.


  Bistur gemi turlarında, unutamayacağınız, eğlenceli, özgür tatiller yaşayacaksınız. Üstelik fiyat avantajı ile 5* kabinler, restaurantlar, casino, show ve eğlenceler, su 
kaydırağı ...  Daha neler neler.


Yasal Uyarı   |    Gizlilik Bildirimi